‘10 Bin Adım’ ekibinin adımları STK’lere bağışlandı

‘10 Bin Adım’ için 10 milyon adım: "10 Bin Adım" dizisinin çekimleri sırasında atılan adımlar sivil toplum kuruluşlarına bağışlandı.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - Türkiye’nin yeni içerik platformu GAİN’in orijinal ilk dizisi olan ‘10 Bin Adım’, her çarşamba yeni bölümleriyle izleyici karşısına çıkıyor. Son yıllarda uzun ve sağlıklı bir yaşam için tüm dünyada referans olarak kabul edilen “günde on bin adım” tavsiyesi üzerine yaratılan dizi, atılan adımları bağışa dönüştürdü. Senaryosunu Devin Özgür Çınar'ın yazdığı dizinin çekimleri sırasında prodüksiyon ekibi ve oyuncuların adımları, Help Steps uygulaması aracılığıyla sivil toplum kuruluşlarına bağışlandı.

Yaklaşık 20 gün süren dizi çekimleri boyunca tüm ekibin attığı adımlar uygulamalar aracılığıyla tutuldu, 60 kişilik ekip ve oyuncuların attığı 10 milyonun üstündeki adım ise Help Steps uygulamasıyla ihtiyaç sahiplerine bağışlanarak Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği, Yeryüzü Derneği ve Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı için iyiliğe dönüştü. Dizinin, İstanbul’un farklı yürüyüş rotalarında gerçekleştirilen çekimleri boyunca oyuncular kişi başı 240 bine yakın adım atarken, tüm prodüksiyon ekibinin ulaştığı adım sayısı ise toplamda 10 milyon 609 bin 966 olarak açıklandı.

“10 Bin Adım”ın başrollerini üstlenen Engin Günaydın ve Devin Özgür Çınar, yürümenin kendi hayatları için ne anlama geldiğine dair açıklamalarda da bulundu. Yürüyüşün sağlıklı bir yaşam kadar, düşünme ve üretim süreçlerine de büyük katkı sağladığını belirten Engin Günaydın, “Düşünce hızınızla yürüyüş hızınız birbiriyle eşleşirse harika sonuçlar veriyor. Yürümeyi iki açıdan seviyorum birincisi sağlık, ikincisi düşünmek. Şu ana kadar yaptığım en önemli işlerimin fikir aşamalarını yürüyerek buldum” ifadelerini kullandı.

Devin Özgür Çınar ise yürümenin önemini, “Yürüyüş insanın kendi zihninden çıkması için iyi bir alışkanlık. İnsanı sakinleştiriyor, dışarıda akan bir dünya olduğunu hatırlatıyor, insanı hayata davet eden bir şey. Caddede ya da deniz kıyısında fark etmez illa iyi bir güzergâh olması şart değil, bir şeylere bakıyorsun, fark ediyorsun, daha iyi düşünüyorsun, eve kesinlikle daha hayat dolu bir şekilde dönüyorsun” diyerek açıkladı. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)