10 ay sonra komadan uyandı, hastanede iki kez Covid geçirdi ama salgını bilmiyor

İngiltere'de araba çarpması sonucu Mart 2020'de komaya giren 19 yaşındaki Joseph Flavill 10 ay sonra uyandı. Flavill, hastanede yattığı sürede iki defa korona virüsüne yakalanmasına rağmen pandemiyi henüz bilmiyor.

Google Haberlere Abone ol

DUVAR - İngiltere'nin Burton kasabasında Mart 2020'de evinin önünde bir aracın kendisine çarpması sonucu beyin travması geçiren bir kişi, 10 ay sonra komadan uyandı. Ülkede karantina kısıtlamalarının başladığı tarihten üç hafta önce komaya giren 19 yaşındaki Joseph Flavill, hastanede iki kez korona virüsüne yakalanmasına rağmen, Covid-19 pandemisini bilmiyor.

Ailesi, komadan çıktıktan sonra iyileştirme belirtileri gösteren Flavill'in henüz konuşamadığını, sorulanlara gözlerini "Evet" ya da "Hayır" anlamında bir veya iki kez kırparak yanıt verdiğini söylüyor. Aralıktaki doğum gününde hastanede annesiyle bir kez görüştürülen Flavill'in daha sonra kimseyle teması olmadığı belirtiliyor.

Teyzesi Sally Flavill Smith, Joseph Flavill'in dünya genelinde 2,2 milyondan fazla insanın ölümüne yol açan korona virüsü salgınından haberi olmadığını söyledi. Smith, "Zoom görüşmeleri yapıyoruz. İyileşme belirtileri göstermesine rağmen hâlâ konuşamadığı için şimdi pandemi hakkında bir fikri olup olmadığını bilmiyoruz" dedi.

Ailesinin Flavill'in tedavisi için internetten başlattığı kampanyada şimdiye kadar 32 bin sterlin (yaklaşık 43 bin dolar) yardım toplandığı belirtiliyor. (BBC Türkçe)